Villa Kapısı Temizliği Nasıl Yapılır?

Villa Kapısı Temizliği Nasıl Yapılır?

Villa denildiği zaman akla lüks ve sorunsuz bir yaşam geliyor. Ancak, her yaşam alanının kendisine özgü sorunları vardır. Villalar; güvenlik açısından sıkıntılı yaşam alanlarının başında gelir. Bu noktada, güvenilir ve sağlam bir villa kapısı tercih etmek şarttır. Bu yüzden, birçok kişinin tercihinin çelik villa kapısı olduğunu ifade etmek gerekir. 

Villa kapısı temizliği; yaşam alanı sahiplerinin dikkat etmesi gereken hususlardan birisidir. 

Villa Kapısı Temizliğinde Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir? 

Çelik kapı ve üzerinde çalışan mekanizmalara belirli aralıklarla bakım yapılması şarttır. Çelik kapı temizliği ve bakımı belirli başlıklar altında incelenebilir. 

  • Her şeyden önce, çelik kapıda menteşe bakımı önem taşır. Menteşeler; kapıların üzerinde sürekli olarak hareket ettiği parçalardır. Bir başka deyişle, çelik kapıların tüm ağırlığını üzerlerinde taşıdıklarını ifade etmek gerekir. Ayrıca, çelik kapı menteşeleri; sürtünme prensibine göre çalışır. Bu noktada, yılda en az bir defa ince makine yağı ile yağ deliklerinden yağlanması şarttır. Çünkü, uzun bir süre yağlanmayan kapı menteşelerinde rahatsız edici birtakım gıcırtı sesleri meydana gelebilir. 
  • Çelik kapının kilit bakımı da önemlidir. Ancak, kilit bakımı her zaman yapılmaz. Belirli aralıklarda minimal düzeyde yapıldığı takdirde işe yarar. Buna ek olarak, kapı ve kilidin yatay durmasından mütevellit bakım işleminin biraz zor olduğunu söylemek gerekir. Kapı sahiplerinin anahtarlarını yağa batırması ve kilit yuvasına birkaç defa sokup çıkartması gereklidir. 

Çelik kapı temizliği ile ilgili olarak bilinmesi gereken farklı detaylar da vardır. Her şeyden önce, zannedildiği kadar zor olmadığını ifade etmek gerekir. Ahşap temizleme malzemeleri neredeyse her evde bulunur. Evdeki diğer mobilyalar için kullanılan bu malzemelerin çelik kapı temizliğinde de kullanılması şarttır. Ancak, yine de içerisinde kostik bulunduran asit bazlı ağır kimyasal temizleyicilerden kaçınılmalıdır. 

Çelik kapı temizliği yapmak isteyenlerin önünde farklı alternatifler de vardır. Bilhassa bulaşık deterjanı ile silindiği takdirde temizlik işlemleri kolay bir şekilde tamamlanır. İsteyenler arap sabunu ile de temizlik yapabilirler. Kapının üzerinde herhangi bir leke olmadığı takdirde sirkeli ılık suyla silmek de yeterli olacaktır. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
İletişime geç